ساختمان مسکونی استک در نیویورک
 

ساختمان استک (The Stack) در شهر نیویورک برنده بهترین شرکت معماری از نگاه آرکیتایزر در سال ۲۰۱۵ است. هرساله آرکیتایزر بهترین شرکت معماری در بخش های مختلف را انتخاب می کند.شرکت معماری جی – لاک برای پروژه استک، نامزد انتخاب برایبهترین شرکت معماری و در بین ۵ برنده بهترین شرکت معماری در بخش تحول شهری است.
فرانما – شرکت ساختمانی در اصفهان – به شرح مختصری از  این پروژه برنده ی بهترین شرکت معماری در سال ۲۰۱۵ می پردازد. استک یک پروژه پیشرو برای ارائه یک راه حل مناسب خانه سازی از لحاظ کیفیت و قیمت برای مشکلات استراتژیک نوسازی و تکمیل در زیرسازی های قدیمی خانه ها در شهر است. این پروژه روی یک زمین امکان یک برنامه تسریعی و دوره سرمایه گذاری کوتاه تری را فراهم می کند و زمین هایی را که ریسکی و مشکل آفرین در نظر گرفته می شوند را به فرصت هایی مناسب تبدیل می کند.
 

بهترین شرکت معماری

طراحیاین ساختمان مسکونی هفت طبقه، اگرچه برای این روش ساختمانی ضروری نیست . یک ساخت مدولار را بیان می کند. هر واحد مدولار به صورت جداگانه مشخص است اما در عین حال قسمتی از یک کل بهم پیوست است . یک برداشت نادرست از ساختمان سازی مدولار این است که واحدها فرآورده هایی هستند که هریک شامل یک آپارتمان کامل با یک طراحی خاص هستند. در واقع ساخت و ساز خارج از زمین صرفاً یک روش ساخت و ساز جایگزین است.

 

ساختمان مطابق ملزوماتش طراحی می شود و سپس به قطعاتی بریده می شود که می توانند در کارخانه ساخته شوند و سپس به محله مورد نظر انتقال یافته و کارگذاشته می شود.
 

بهترین شرکت معماری

این اولین ساختمان مسکونی چند قطعه ای به صورت بتنی فلزی پیش ساخته در شهر نیویورک است، 28 آپارتمان (۶ استودیو، ۶ واحد ۱ خوابه، ۱۴ واحد دو خوابه، ۲ واحد سه خوابه) ساخته شده با ۵۶ قطعه کامل شده در کارخانه، پیش ساخته شده در خارج از زمین .۴۵۶ متر مربع از زیرسازیها و پایه ریزیها در محل ساخته شده بودند در حالی که در همین مدت ( ۳ ماه )، ۲۶۰۰ متر مربع شش طبقه ساختمان بطور هم زمان در کارخانه ساخته می شدند. یک ستون مشبک فولادی روی فونداسیون بتنی ساخته شد تا قطعات پیش ساخته را دریافت کند. برای ایجاد فواصل بیشتر و یکدست تر یک لیزینگ تجاری در طبقه اول طراحی شده است . کل زمان آماده شدن ساختمان ۹ تا ۱۱ ماه است که ۱۵ تا ۱۶ ماه کمتر از بکار بردن روش سنتی ساخت و سازمی باشد.

Print Friendly, PDF & Email