برج پارک تاور در آنتورپ بلژیک
 

برج پارک تاور در آنتورپ بلژیک برنده بهترین شرکت طراحی نما از نگاه آرکیتایزر در سال 2015 است. مجله معماری آرکیتایزر (Architizer) هرساله بهترین شرکت معماری را در بخش های مختلف را انتخاب می کند. شرکت معماری استودیو فریس (Studio Farris Architect) برای پروژه پارک تاور (Park Tower) نامزد بهترین شرکت طراحی نما و در بین 5 برنده بهترین شرکت معماری می باشد.
فرانما – شرکت طراحی نما در اصفهان – به معرفی مختصر این پروژه می پردازد.
پارک تاور شرکت طراحی نما در محلی بی همتا در فاصله ی چند قدمی از موزه جدید MAS و در مجاورت اسکله ایلانژه و آب نمای کنار رودخانه شلت و مرکز تاریخی شهر آنتورپ، بلژیک قراردارد . این پروژه با طرح پیشرفت استراتژیک که هدفش تغییر شکل بخشهای شمالی شهر است نقش ارتباطی بین قسمت هایی از شهر که قبلا تغییر شکل داده است یکی شده است .
 

بهترین شرکت طراحی نما

برج پارک تاور اکنون با ۷۸ متر ارتفاع یکی از بلند ترین ساختمان های آنتورپ است و بنابراین نقش مهمی در تغییر شکل افق را دارد، نمای بیرونی سفید درخشان مانند یک فانوس دریایی جلب توجه می کند و مثل علامتی برای کل ناحیه عمل می کند . این برج که در مسیر یکی از مهمترین خیابان های آنتورپ قرار گرفته است مانند دروازه ای برای ورودی های شهر عمل می کند.

 

بهترین شرکت طراحی نما

بهترین شرکت طراحی نما – چیدمان مبتکرانه پانل های شیشه ای نما که تراس ها را از باد محافظت می کند با حرکت رویایی نور و سایه برجسته می شود و تاثیرات مسرت بخشی می گذارد . برج بازتاب عمودی از یک خیابان کلاسیک شهری است . از طبقه همکف که کاربرد تجاری دارد برج تقریباً میزبان انواع مختلف ساکنین در ۲۰ طبقه بالاتر است.

 

بهترین شرکت طراحی نما

بهترین شرکت طراحی نما – این برج دارای ۳۶۰ واحد مسکونی، مجموعاً ظرفیت مسکونی ۸۰۰ شهروند را دارد. ۱۰ طبقه اول شامل ۱۶۰ استودیو و ۸۰ اتاق دانشجویی است به این ترتیب پروژه جوابگوی نیاز روزافزون به فضای زندگی راحت برای اسباب خانه تک نفره، دانشجویان، زوج های جوان و مهاجرین است . در ۱۰ طبقه بعدی ما ۱۱۵ واحد مسکونی یک یا دو و تسهیلات مراقبتی افراد مسن را می بینیم. از ورودی اصلی طبقه ی همکف گروه های مختلف ساکنین می توانند با استفاده از باتری های آسانسور جداگانه به طبقه خود دسترسی داشته باشند. با یک حرکت هوشمندانه ، برج فضای پارکینگ زیرزمینی برای ۲۸۰ ماشین و ۸۰۰ دوچرخه را ارائه می دهد.

 

بهترین شرکت طراحی نما

بهترین شرکت طراحی نما – هر استودیو یا آپارتمان یک تراس خصوصی دارد.برای امکان استفاده راحت از این تراس ها ، یک محافظ ویژه در برابر باد توسط معماران ارائه شده است . تاثیر این ایده در دانشگاه تخصصی آیندهون محاسبه شده و ثابت شده بود. 

 

بهترین شرکت طراحی نما

بهترین شرکت طراحی نما – پانل های شیشه ای به طور تصادفی قرار داده شده اند.تا مشکلات وزش باد را به حداقل ممکن برسانند و تصویر روح انگیزی از بازی مداوم نور و سایه ایجاد می کند . نمای دوبل هم چنین از حریم شخصی محافظت می کند و احساس سرگیجه را کاهش می دهد.

Print Friendly, PDF & Email